פתאום משעמם לי, יש לי שקט.

לא אל תתבלבלו, זה לא שאני צריך לחפש מה לעשות עם עצמי, אבל בהשוואה לכמות האדרנלין מהשבועיים האחרונים, זה מרגיש רגוע מדי. קצת השווצות:

לפני כשבועיים המשרד השתתף בתערוכת אות העיצוב כאחד מ 50 משרדי האדריכלות והעיצוב המובילים שנבחרו מכ- 1,000 משרדים שניגשו לתחרות אות העיצוב.

לצפייה בתמונות מהתערוכה לחץ כאן

בשבוע שעבר השתתפתי והרציתי בכנס הריטייל דיזיין הראשון בארץ, שהתקיים באווניו.

לצפייה בתמונות מהכנס לחץ כאן

כל אחד מהאירועים דרש כמובן המון הכנות, אנרגיה ויצר גם הרבה התרגשות. אני חייב לספר שהיה כיף לקבל פידבקים והכרה.

זה זמן מצוין להגיד תודה לכל מי שפרגן ותמך והיו הרבה יותר כאלו ממה שדמיינתי. אין לנו הרבה הזדמנויות כאלו ביום יום (במחשבה שנייה – אולי עם הגישה הנכונה יש לנו, ואני פשוט לא קשוב להן מספיק?).

כשהאבק ירד, מצאתי את עצמי חושב, האם בחודש האחרון באמת עשיתי משהו  יוצא דופן? התשובה היא כן ולא. כן, במובן שעמדתי מול אולם גדול באווניו, כן, השתתפתי בתערוכה אחרי שהקמתי ביתן, אבל למעשה, אלו רק היו האקורדים המסיימים של תהליכים שהתחילו לפני חודשים (אולי שנים..). לתחרות אות העיצוב ניגשנו בנובמבר 2010. הכנס, המשתתפים והנושאים נמצא בהכנות חודשים רבים.

למעשה, בשבועות האלו “קטפתי” פירות של דברים שנשתלו מאד מזמן. ואין זמן סמלי יותר מחג שבועות להיזכר בזה.

זו תזכורת טובה למשפט מצוין ששמעתי לא מזמן ממאמן בשם אריק לופהולם:

Results take as long as it takes

ובתרגום חופשי : הזמן הנדרש להשגת תוצאה הוא כמה שנדרש.

להפוך את התהליך של “האם זה יצליח?” ל”מתי זה יצליח?”

רק דבר אחד שאולי כדאי לזכור, הזמן הוא מוגבל. כדאי לבחור תוצאות ששווה להשקיע בשבילן את הזמן הנדרש.

חג שבועות שמח,

יואב

אודות המחבר

יואב דריאל

קצת עליי,
אני מומחה לתכנון סביבות מכירה ועוסק בכך בלמעלה מעשור.
החברה שבבעלותי מסייעת לבעלי חנויות ורשתות ליצור חנויות חדשות ולבצע אופטימיזציה לחנויות קיימות. החברה משלבת ידע ונסיון בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים יחד עם ניתוחי מכר, הבנה של תנועת צרכנים בתוך החנות, במטרה ליצור חנויות נוחות יותר לקניה לצרכן ורווחיות יותר עבור בעל החנות או הרשת.
קצת עליי באופן אישי: נולדתי וגדלתי בבאר שבע (אוהד שרוף של הפועל באר שבע:) למדתי אדריכלות (והנדסת תעשייה וניהול) בטכניון בחיפה.
את המגע עם מסחר וקמעונאות התחלתי דווקא בבסטות של יפן. בהמשך עבדתי במספר משרדי אדריכלים, שימשתי אדריכל ומנהל פרויקטים בבנק מזרחי, וכמנהל ההקמה של רשת ארקפה.
ב-12 השנים האחרונות הקמתי את מה שהתחיל כמשרד תכנון ואדריכלות עם התמחות בתכנון שטחי מסחר והתרחב היום לתחומים נוספים שייעוץ לשיפור תכנון לחנויות ורשתות קמעונות.
בתקופה האחרונה אנו עוסקים גם בשילוב טכנולוגיה וערוצים נוספים לתוך תכנון סביבת המכירה.
בין השאר אני כותב בלוג בנושאי קמעונאות ומשמש מנטור ליזמים צעירים בהתנדבות במסגרת קרן שמש.

השארת תגובה