מה הדבר (כמעט) הכי קשה לבעלי עסק ?

אני אתחיל דווקא בסיפור. חמש ציפורים עמדו על חוט חשמל, 3 ציפורים החליטו לעוף. כמה ציפורים עומדות כעת על החוט??

התשובה היא לא שתיים, התשובה היא כמובן חמש. זה שהן החליטו לעוף, עדיין לא אומר שהן עפו…:)

מניסיוני, כמי שמלווה עסקים בתהליך של שינוי וצמיחה, החלטה בתנאים של חוסר ודאות היא אחד הדברים הקשים ביותר לכל בעל עסק (גם אני עצמי, מוצא את עצמי מתקשה בזה מפעם לפעם).

אני לא מדבר על החלטה בתנאים של וודאות, כאן אין צורך בהחלטה אלא בפעולה פשוטה.  הקושי מתחיל כשנדרשת קבלת החלטה שהתוצאות שלה לא ברורות.

לקחת את הנכס הזה כחנות? השכן מפנה, להרחיב את העסק שלי? להעסיק את המועמד החדש? להשקיע סכום משמעותי בקמפיין או במודעה במקומון?. כשהתוצאה לא ידועה, ההחלטה קשה.

למה אני מעלה את כל זה? לא כתבתי כבר תקופה. זה לא אומר שלא התקדמנו. ליהפך, ההספק וכמות השינויים בתקופה האחרונה היו גדולים מאד. לפני מספר ימים סיימתי להכין סדרה של ובינרים (שיחות ועידה באינטרנט) המיועדים באופן ייעודי לבעלי עסקים קמעונאיים.

במסגרת הסדרה נפגוש אנשים מרתקים שיכולים לסייע ולקדם עסקים קמעונאיים בעזרת הידע שלהם. רובם כבר מנוסים, עם "קילומטראז׳״ גבוה ותוצאות מוכחות. הם הסכימו לשתף ולגלות טיפים וידע שהם גובים עבורו ביום יום סכומים מכובדים.

זוכרים את הסקר שעשיתי על השעה המועדפת? התוצאות היו כמעט חד משמעיות עם נצחון גורף לשעה 21:00, והעדפה גדולה ליום ראשון, שאלתי וכל כך הרבה אנשים בחרו (תודה לכל אלה שבחרו!) כך שאני לא מתווכח עם התוצאות ולכן זו תהיה השעה של המפגשים.

את הסדרה נתחיל עם השאלה הראשונה שבעל עסק קמעונאי צריך לשאול את עצמו, איפה נכון למקם את העסק שלי? לצורך זה זימנתי את תמיר בן שחר, המומחה מספר אחת בארץ לבחירת מיקומים. לא אני הכתרתי אותו, אלא רשתות וגופים גדולים כמו סופר פארם, קניוני עזריאלי, מרכזי ביג, כמו גם רשתות קמעונאיות וגופים נוספים.

מה שרוב האנשים לא יודעים על תמיר הוא שהוא גם קמעונאי בעברו. לפני שהקים את חברת הייעוץ בה הוא שותף, תמיר היה זכיין ובעלים של מספר עסקים קמעונאיים. זו הסיבה שאני בטוח שהוא יוכל לתרום ידע מותאם לכל קמעונאי, שמתלבט על מיקום העסק שלו או שוקל לבחור מיקום חדש.

אזהרה- תמיר יורה בצרורות ולא עוצר. הוא חושב מהר, מדבר מהר. זו לא הולכת להיות שיחה רגועה, אלא יותר סיבוב ברכבת הרים. לשוחח עם תמיר מזכיר לי קצת לנסות לשתות מים מזרנוק כיבוי אש. בקיצור הולך להיות מעניין.

בוובינר נשוחח בין השאר על:

  • על מה צריך להסתכל בעל עסק בבואו לבחור מיקום לעסק?
  • מהן 3 הטעויות הנפוצות בבחירת נכס לעסק
  • איך אדע להחליט אם המיקום הזה מתאים עבור העסק שלי?
  • עם מי צריך לדבר כדי להגיע לנכסים הטובים?
  • על מה מסתכלים בעלי הנכסים המבוקשים כשהם באים לבחור שוכר חוץ משכר הדירה ?

והמחיר? אה, אם לא ציינתי עד כה, הוובינר יהיה בחינם. כן, ללא תשלום.

מתי? יום א' הקרוב  6.5.12 בשעה 21:00

להרשמה לוובינר בנושא בחירת המיקום הנכון לעסק שלך יש ללחוץ על הקישור המצורף ולמלא את הפרטים

להתראות,

יואב

נ.ב. אם לא ציינתי. לדעתי כל בעל עסק צריך וחייב להבין את העקרונות של בחירת מיקום, כך שגם אם אתה יושב בשמחה במיקום שלך, כדאי לוודא שזה בדיוק המיקום הנכון בשבילך ועל מה כדאי להסתכל כשאתה מסתכל מסביב. להרשמה לוובינר לחץ כאן

דילוג לתוכן