צמצם

הסיפור של רשת צמצם, או מי מדפיס היום תמונות בכלל?!

כשהתחלנו בעבודה על פיתוח פורמט חדש לרשת צמצם השאלה המרכזית שהטרידה אותי היתה: האם בכלל יש עתיד לחנות צילום ב-2016, או שמא מדובר במקבילה לבית חרושת לקרח, בעידן של מקררים חשמליים?
בעוד שבחנויות הצילום של פעם נאלצנו לפתח את התמונות כדי לראות אותן, היום, בעידן של צילום דיגיטלי איזו סיבה יש לטרוח ולהדפיס אותן?
מסתבר שאמנם אנשים מדפיסים פחות תמונות יחסית לכמות הצילומים, מצד שני הצילום הדיגיטלי והסמארטפון גרמו להתפוצצות של צילומים, כמו שכל אחד מאיתנו יודע. מתברר שגם אחוז קטן יותר מהמון תמונות מגיע בסוף לכמויות מכובדות של הדפסות.
עולם שלם שהולך ומתפתח הוא טכנולגית היישום של צילומים ותמונות על מוצרים שונים, החל מחולצות וכלה בספלים. המבחר הולך וגדל כולל הדפסות על שוקולד.
עולם תוכן נוסף שמחובר לתחום הוא עולם הצילום והוידאו. במבט ראשון נראה כאילו מצלמת הסמארטפון תכחיד את עולם מצלמות הוידאו והסטילס. במבט נוסף ניתן לראות שהחשיפה הגדולה שלנו לצילומים איכותיים, מעוררת אצל רבים את הרצון לשדרג את איכות הצילומים שלהם, דרך רכישה של מצלמות מקצועיות ואביזרים משלימים. גם עולם מצלמות האקסטרים והרחפנים מהווים מנועי צמיחה משמעותייים לתחום.
פיתחנו קונספט חדש לחנות צילום בשנת 2016. חנות שמהווה פתרון להדפסת תמונות על מגוון רחב של פורמטים, החל מהתמונה המסורתית, דרך קנבסים וכלה בהדפסה על מוצרים שונים שמשמשים כמתנות מותאמות אישית. הקונספט גם מצא מקום לחשיפה גדולה יותר של עולם המצלמות, האביזרים והטכנולוגיות המתקדמות של עולם הצילום.
על השפה המיתוגית החדשה הופקד המעצב המוכשר גיא טמם שחידש את הלוגו ויצר שפה חזותית חדשה ששולבה במראה הסניף.
ההזדמנות הראשונה ליישום הקונספט ניצבה לפנינו בקניון מלחה. הקונספט החדש יושם במיקום חדש, על שטח קטן יותר שצמצם את עלויות שכר הדירה.
התוצאה בהחלט הצדיקה את המאמץ. בהמשך שודרג לאחרונה סניף קניון הדר והוקם סניף נוסף בקניון מבשרת.
הזדמנות להתרשם מהדמיות הסניף החדש במבשרת:
עיצוב פנים: יאן קוטנקו, יעל גיטלמן
מיתוג: גיא טמם
נגרות: נגרית שמח

דילוג לתוכן