עשיתי קניות אתמול באושר עד, למי שלא מכיר, רשת סופרמרקטים זולה (פחות במחיר, יותר בחוויה) שפונה כנראה , בעיקר לקהל החרדי. האמת, קשה לי להסביר למה, אבל חוויית הקנייה וההרגשה הכללית היתה קצת עצובה. האוירה הכללית היא של ת׳כלס, למלא את המזווה והמקרר בזול, המגוון קטן יחסית לרשתות אחרות, הירקות יפים, הכשרות גבוהה.
אין שם את הכיף שבקניות. מי שמכיר אותי, יודע שאני לא חובב קניות גדול (מתעסק עם זה מספיק) אבל כאן לקחו את חוסר הכיף בקנייה לדרגה חדשה. זה לא נובע מחוסר ניהול או מקצועיות, להיפך, העגלות חדשות וחלקות (לא סוחבות לצדדים…) הסחורה מסודרת, התאורה סבירה, החניה קרובה, השילוט מקצועי.
העלה בי מחשבות על הכח שבאין.
רוב בעלי העסקים מוטרדים במה עוד ניתן להוסיף לעסק, איזה מוצר או איזה שירות. לפעמים השאלה המעניינת יותר, היא מה ניתן להוריד מהעסק מבלי לפגוע, או אפילו להעלות את הערך ללקוח. הערך המוסף או הייחוד של העסק יכול לבוא דווקא ממה שאין בו ולא מה שיש בו.
אם מישהו בריא מוריד במשקל, הוא בדרך כלל עושה את זה בשביל להוסיף לערך שלו (במקרה זה גזרה חטובה יותר)
יונדאי הוציאו מכונית חדשה שבה העובדה שהפחיתו את כמות הדלתות לתא הנוסעים ל-3 במקום 4 היא סוג של ייחוד (אתם מוזמנים לראות את הפרסומת הקצת מפחידה – היא נאסרה לצפייה בכמה ארצות)


קישור לסרטון

באושר עד, הורידו את הדילמה שבהתלבטות, החיים קלים, יש מוצר אחד בקטגוריה, קל יותר לנהל, המחירים כנראה בסדר. מה שאין, גורם להעלאת הערך לקהל.
בעצם יש כיף – תירוש בבקבוקים מזכוכית של ליטר וחצי…

אודות המחבר

יואב דריאל

קצת עליי,
אני מומחה לתכנון סביבות מכירה ועוסק בכך בלמעלה מעשור.
החברה שבבעלותי מסייעת לבעלי חנויות ורשתות ליצור חנויות חדשות ולבצע אופטימיזציה לחנויות קיימות. החברה משלבת ידע ונסיון בתכנון אדריכלי ועיצוב פנים יחד עם ניתוחי מכר, הבנה של תנועת צרכנים בתוך החנות, במטרה ליצור חנויות נוחות יותר לקניה לצרכן ורווחיות יותר עבור בעל החנות או הרשת.
קצת עליי באופן אישי: נולדתי וגדלתי בבאר שבע (אוהד שרוף של הפועל באר שבע:) למדתי אדריכלות (והנדסת תעשייה וניהול) בטכניון בחיפה.
את המגע עם מסחר וקמעונאות התחלתי דווקא בבסטות של יפן. בהמשך עבדתי במספר משרדי אדריכלים, שימשתי אדריכל ומנהל פרויקטים בבנק מזרחי, וכמנהל ההקמה של רשת ארקפה.
ב-12 השנים האחרונות הקמתי את מה שהתחיל כמשרד תכנון ואדריכלות עם התמחות בתכנון שטחי מסחר והתרחב היום לתחומים נוספים שייעוץ לשיפור תכנון לחנויות ורשתות קמעונות.
בתקופה האחרונה אנו עוסקים גם בשילוב טכנולוגיה וערוצים נוספים לתוך תכנון סביבת המכירה.
בין השאר אני כותב בלוג בנושאי קמעונאות ומשמש מנטור ליזמים צעירים בהתנדבות במסגרת קרן שמש.

תגובה אחת
  1. קטי

    נקודת השקפה מעניינת. כל הכבוד לך. הסרט אמנם spooky!!!

השארת תגובה